• ČITATEĽSKÝ MARATÓN

• Pod týmto jednoduchým názvom sa niesla v našej škole nevídaná akcia – čitateľský maratón. Organizátori a žiaci netušili ako dopadne, pretože akcia bola na našej škole organizovaná prvýkrát. Začala sa slávnostne o ôsmej hodine príhovorom pani riaditeľky a v jej podaní „padli“ aj prvé riadky maratónu. Potom už čítali žiaci „bežci na dlhé trate“. Bolo zaujímavé počúvať hlasné čítanie našich žiakov, ktorým sa občas medzi písmenká priplietla „teta tréma“. Čas plynul a do záveru maratónu ostávalo pár chvíľ. Všetci čitatelia brali celú súťaž zodpovedne a pani učiteľkám určite hanbu neurobili. Úderom trinástej hodiny maratón došiel do cieľa. Posledné riadky prečítali žiaci 8. A triedy. Posledným 165. čítajúcim  bol   Adrián Laš  z 8. A triedy.