• CHEMICKÁ OLYMPIÁDA

• Gratulujeme našej žiačke Anetke Eisnerovej z 9. A triedy, ktorá dosiahla pod vedením pani učiteľky Mgr. Purekovej vynikajúci výsledok v chemickej olympiáde, v krajskom kole sa stala víťazkou, umiestnila sa na 1. mieste.

Ďakujeme za skvelú reprezentáciu!

• DEŇ ZEME

• Deň Zeme si pripomíname 22. apríla. Tento sviatok vznikol v roku 1970 ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Naši žiaci spolu s ich učiteľmi si pripravili rôzne ekologicky zamerané aktivity. Musíme si uvedomiť, že ochrana prírody a životného prostredia je nevyhnutnou podmienkou pre zachovanie našej planéty, našej matky, Zem.

M. NEKORANCOVÁ 9. A►

J. DIČKA 5. B►

• INFORMÁCIE O SPÔSOBE VÝUČBY od 3. mája 2021

• V pondelok 3.5.2021 nastúpia všetci žiaci 1. aj 2.stupňa na prezenčnú výučbu.
            • Začiatok vyučovania pre 1.A, 2.A, 3.A, 4.A, 8.A, 9.A a špec.triedu bude o 7.45 hod.
            • Začiatok vyučovania pre 5.A, 5.B, 6.A, 7.A triedu bude o 8.30 hod.
            • Každý pondelok odovzdajú žiaci čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti v papierovej forme alebo v elektronickej forme cez EduPage, test žiaka ani rodiča nie je potrebný.
            • Upravený rozvrh hodín bude na stránke školy zverejnený v sobotu 1.5.2021.
            • Platba za obedy ostáva nezmenená, žiaci 2.stupňa majú preplatok z prvého polroka, doúčtovanie bude v júni podľa skutočnej prevádzky ŠJ.
            • V zmysle vyhlášky ÚVZ č.175/2021 žiaci budú nosiť na vyučovaní a v interiéri rúška.
            • Pre žiakov 5.-7.ročníka platí prvé dva týždne adaptačné obdobie, cieľom adaptačného obdobia je poskytnúť žiakom podmienky pre postupný návrat k bežnému prezenčnému vyučovaniu, bez písomiek, testov a skúšania, s dôrazom na socializáciu žiakov a upevňovanie vedomostí.

Vážení rodičia, žiaci a zamestnanci, ďakujeme za spoluprácu v uplynulom náročnom období dištančnej výučby a za rešpektovanie prijatých opatrení. Pomáhate tým chrániť život a zdravie nás všetkých.

• NÁSTUP DO ŠKOLY OD 19.4. 2021 - 8. a 9. ročník

• Škola dodrží všetky pokyny, usmernenia a hygienické opatrenia tak, aby zaistila bezpečný návrat žiakov do škôl.
            • Žiaci prinesú v pondelok čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti► a k nahliadnutiu doklad o negatívnom výsledku testu na Covid 19 nie starší ako 7 dní alebo potvrdenie o prekonaní Covid 19 nie staršie ako 3 mesiace, respektíve doklad o 2. vakcinácii starší ako 14 dní.
            • Začiatok vyučovania je o 8.30 hod., rozvrh hodín bude zverejnený na stránke školy  17.4.2021.
            • Cieľom adaptačného obdobia prvých dvoch týždňov je poskytnúť žiakom a pedagógom podmienky pre postupný návrat k bežnému prezenčnému vyučovaniu, bez písomiek, testov a skúšania, s dôrazom na socializáciu žiakov a upevňovanie vedomostí.

Vážení rodičia, žiaci a zamestnanci, ďakujeme, že rešpektujete prijaté opatrenia. Pomáhate tým chrániť život a zdravie nás všetkých.

• INFORMÁCIE PRE RODIČOV ŽIAKOV 2. STUPŇA

• Vážení rodičia!

Vzhľadom na možné obnovenie prezenčnej výučby 2.stupňa od 19.4.2021 sme na Edupage zverejnili prihlasovací formulár na kloktacie testy. Negatívny výsledok testu na Covid 19 je podmienkou pre vstup žiaka 2.stupňa na prezenčnú výučbu v škole i ochranou pred šírením ochorenia v žiackom kolektíve. Žiak môže absolvovať:

·         Antigénový test v ľubovoľnom MOM

·         Kloktací test prostredníctvom ZŠ

·         Má potvrdenie o prekonaní ochorenia Covid 19 nie staršie ako 90 dní.

Ak sa rozhodnete pre kloktací test, prihláste sa prosím cez Edupage alebo u triedneho učiteľa svojho dieťaťa najneskôr do 12.4.2021, aby sme mohli včas objednať dostatočný počet testov na prvé testovanie, ktoré bude prvýkrát v prítomnosti jedného z rodičov vo štvrtok 15.4.2021 v popoludňajších hodinách. Čas vyhradený pre jednotlivé triedy spresníme. Ďalšie informácie si môžete pozrieť tu: Usmernenie k používaniu rúška a respirátorov  v školách► a Rozhodnutie ministra►