• ELEKTRONIZÁCIA A REVITALIZÁCIA ŠKOLSKÝCH KNIŽNÍC

• „Knižnica otvor sa“

V tomto duchu sa niesol projekt Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc, do ktorého sa zapojila aj naša škola a vďaka ktorému došlo aj na našej škole k rekonštrukcii knižnice a tým sme splnili hlavný cieľ - skvalitniť knižnično - informačné služby školy a tvorivými aktivitami zlepšovať čitateľskú kultúru žiakov. Získané finančné prostriedky sme využili na modernizáciu školskej knižnice, ktorá sa uskutočnila po tridsiatich rokoch. Toto sa nám zapojením do projektu podarilo:

- modernizácia priestorov knižnice

- obnova knižného fondu

- využívanie IT k správe knižnice

- využívanie multimédií žiakmi aj učiteľmi

- aktivizácia všetkých žiakov do tvorivých dielní pre prácu s knihou

- zlepšenie samostatnosti žiakov pri samoštúdiu

- zlepšenie čitateľskej gramotnosti žiakov

Zakúpili sa knihovníčky, stoličky, vynovili sa staré regály, vytvorila sa útulná knižnica, v ktorej sa realizujú hodiny literatúry žiakov druhého stupňa a hodiny čítania žiakov  prvého stupňa a rôzne mimovyučovcie aktivity. Pre zlepšenie služieb knižnice sme zakúpili PC zostavu s multifunkčným zariadením. Do školskej knižnice sme zaviedli aj internet a tým sme vytvorili aj internetovú čitáreň.  Aby žiaci chodili do knižnice radi, treba im vytvoriť príjemné prostredie. Preto sme interiér knižnice zariadili novým, modernejším nábytkom, aby sem žiaci mohli chodiť i na vyučovacie hodiny, besedy či iné akcie, a aby sa do knižnice radi vracali.