| Názov školy | Základná škola Podvysoká 307 |
| Adresa školy | 023 57 Podvysoká |
| Telefón | +421 x 414346218 |
| skola@zspodvysoka.edu.sk | |
| WWW stránka | zspodvysoka.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Podvysoká |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | RNDr. Dagmar Dedíková | 041/4346218 | 0911858515 | dedikova@zspodvysoka.edu.sk |
| ZRŠ | PaedDr. Veronika Beclerová | 041/4346218 | 0911858515 | skola@zspodvysoka.edu.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Oľga Staníková | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr.Daša Pureková | |
| Mgr. Bernát Peter | ||
| ostatní zamestnanci | Ing.Eva Korená | |
| zástupcovia rodičov | Ing. Milan Kožák | |
| Mgr. Eva Comorková | ||
| Jana Abaháziová | ||
| Mgr. Oľga Staníková | ||
| zástupca zriaďovateľa | Ing. František Kajánek | |
| iní | MUDr. Michal Malicher | |
| Jozef Chrobák | ||
| Mária Pureková |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ 1.-4. ročníka | Mgr. Viera Beleščiaková | 1.-4. ročník, ŠKD | |
| PK prírodovedných predmetov | Mgr. Anna Kožáková | M,F,CH,Biol.,INF,Geo | |
| PK PK slovenského jazyka | PaedDr. Kristína Cvinčeková | JS,OV | |
| PK výchovných predmetov | Mgr. Peter Bernát | Vv,Hv,Tv,TechV,EV | |
| PK cudzích jazykov a dejepisu | Mgr. Iveta Comorková | AJ, NJ, D |
Počet žiakov školy: 209
Počet tried: 10
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | V zahraničí | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 | |
| počet žiakov | 24 | 27 | 21 | 20 | 22 | 21 | 29 | 20 | 22 | 3 | 209 |
| z toho ŠVVP | 3 | 3 | 2 | 3 | 2 | 1 | 2 | 16 | |||
| z toho v ŠKD | 17 | 20 | 12 | 10 | 1 | 60 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2018: 21 detí
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 1.9.2018: 20 detí
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 1 dieťa
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2018:
v 9.ročníku 22 žiakov
v 5.ročníku 1 žiak
Spolu 23 žiakov
| Gym 8.roč | Gym 4.roč | SOŠ-študijný odbor | SOŠ-učebný odbor | Konzervatórium | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 1 | 3 | 13 | 5 | 1 | 23 | |
| prijatí | 1 | 3 | 13 | 5 | 1 | 23 | |
| % úspešnosti | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Trieda | ANJ | BIO | PBL | DEJ | ETV | FYZ | GEG | HUV | CHE | ILI | IFV | INF | MAT | NBV | NEJ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II.-IV.B | 1,8 | 1 | 2 | 2,33 | |||||||||||
| I.A | 1 | 1 | 1,04 | ||||||||||||
| II.A | 1 | 1 | 1,2 | ||||||||||||
| III.A | 1,28 | 1 | 1,17 | 1,56 | |||||||||||
| IV.A | 1,53 | 1 | 1 | 1,63 | |||||||||||
| V.A | 1,68 | 2,05 | 2,09 | 1,82 | 1 | 1,55 | 1,82 | ||||||||
| VI.A | 1,95 | 2 | 2,38 | 2,29 | 2,05 | 1,24 | 1,52 | 2,43 | |||||||
| VII.A | 1,97 | 2,41 | 1,78 | 2,1 | 1,9 | 1,93 | 1 | 2,17 | 1,86 | 2,17 | 1,9 | ||||
| VIII.A | 2,3 | 2,6 | 2,15 | 2,45 | 2,3 | 3 | 2,85 | 2,45 | |||||||
| IX.A | 2,23 | 2 | 1,91 | 1,82 | 1,68 | 2,77 | 2,14 | 2,5 | 1 | 2,45 |
| Trieda | OBN | OBV | PVC | PR | PDA | PRV | RŠF | SJL | Spr | SEE | Tchv | THD | TaŠV | TV | TKC |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II.-IV.B | 1 | 1,5 | 1 | 2,5 | 1 | 1 | |||||||||
| I.A | 1 | 1,08 | 1 | 1 | |||||||||||
| II.A | 1 | 1,24 | 1 | 1 | |||||||||||
| III.A | 1,28 | 1,67 | 1 | 1 | |||||||||||
| IV.A | 1 | 1,58 | 1,79 | 1 | 1 | ||||||||||
| V.A | 1,95 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| VI.A | 1,24 | 2,33 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| VII.A | 1,14 | 2,07 | 1,03 | 1 | 1 | ||||||||||
| VIII.A | 1,25 | 2,8 | 1 | 1,05 | 1 | 1 | |||||||||
| IX.A | 1 | 2,5 | 1 | 1 | 1,14 |
| Trieda | TŽP | VUC | VL | VUM | VV | Z | ZV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II.-IV.B | 2,33 | 1 | |||||
| I.A | 1 | ||||||
| II.A | 1 | ||||||
| III.A | 1,11 | 1 | |||||
| IV.A | 1,68 | 1 | |||||
| V.A | 1 | ||||||
| VI.A | 1 | ||||||
| VII.A | 1 | 1 | |||||
| VIII.A | |||||||
| IX.A | 1 |
Pochvala RŠ 16 žiakov
Pochvala TU 78 žiakov
Pokarhanie TU 3 žiaci
Pokarhanie RŠ 2 žiaci
znížená známka 2.stupňa 1 žiak
| Trieda | Počet | Prospeli s vyznamenaním | Prospeli veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli |
|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 24 | - | - | 24 | 0 |
| II.A | 25 | 25 | 0 | 0 | 0 |
| II.-IV.B | 6 | 4 | 2 | 0 | 0 |
| III.A | 18 | 15 | 2 | 1 | 0 |
| IV.A | 19 | 15 | 4 | 0 | 0 |
| V.A | 22 | 13 | 6 | 3 | 0 |
| VI.A | 21 | 9 | 5 | 7 | 0 |
| VII.A | 29 | 11 | 10 | 8 | 0 |
| VIII.A | 20 | 7 | 3 | 10 | 0 |
| IX.A | 22 | 8 | 4 | 10 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené |
|---|---|---|---|---|---|---|
| II.-IV.B | 6 | 243 | 40,50 | 243 | 40,50 | 0 |
| I.A | 24 | 1272 | 53,00 | 1272 | 53,00 | 0 |
| II.A | 25 | 1478 | 59,12 | 1478 | 59,12 | 0 |
| III.A | 18 | 962 | 53,44 | 962 | 53,44 | 0 |
| IV.A | 19 | 1285 | 67,63 | 1285 | 67,63 | 0 |
| V.A | 22 | 1079 | 49,05 | 1079 | 49,05 | 0 |
| VI.A | 21 | 1501 | 71,48 | 1501 | 71,48 | 0 |
| VII.A | 29 | 2401 | 82,79 | 2401 | 82,79 | 0 |
| VIII.A | 20 | 1989 | 99,45 | 1989 | 99,45 | 0 |
| IX.A | 22 | 1829 | 83,14 | 1829 | 83,14 | 0 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť školy v % | Celoslovenský priemer | Rozdiel |
|---|---|---|---|---|
| Testovanie 9 SJL | 22 | SJL 65,6 % | SJL 63,0 % | + 2,6 % |
| Testovanie 9 MAT | 22 | Mat 58,9 % | Mat 55,9 % | + 3,0 % |
| Testovanie 5 SJL | 22 | SJL 65,2% | SJL 62,8% | + 2,4 % |
| Testovanie 5 MAT | 22 | MAT 67,9% | MAT 64,7% | + 3,2 % |
Žiaci 1. - 9.ročníka sa vzdelávali podľa Školského vzdelávacieho programu "Ukážeme cestu, kráčať musí každý sám", žiaci 1.-3.ročníka a 5.-7.ročníka sa vzdelávali podľa inovovaného učebného plánu.
Žiaci špeciálnej triedy sa vzdelávali podľa Školského vzdelávacieho programu pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | V zahraničí | |
|---|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 1 | 24 | 0 | 1 |
| Bežných tried | 8 | 179 | 9 | 2 |
| Špeciálnych tried | 1 | 6 | 0 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 10 | 209 | 9 | 3 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet odborných zamestnancov |
|---|---|---|---|
| TPP | 16 PZ | 9 | 0 |
| DPP | 2 PZ | 0 | 2 |
| Znížený úväzok | 4 PZ | 1 | 1 |
| ZPS | 0 | 2 | 0 |
| Na dohodu | 0 | 1 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 16 | 16 |
| vychovávateľov | 0 | 2 | 2 |
| asistentov učiteľa | 0 | 2 | 2 |
| odborných zamestnancov | 0 | 2 | 2 |
| spolu | 0 | 22 | 22 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 9.A | Nemecký jazyk | 2 |
| 8.A | Nemecký jazyk | 2 |
| 7.A | Nemecký jazyk | 2 |
| 5.A | Informatika | 1 |
| 6.A | Informatika | 1 |
| 9.A | Informatika | 1 |
| 4.A | Informatická výchova | 1 |
| 9.A | Telesná výchova | 2 |
| 5.A | Telesná výchova a šport | 2 |
| 6.A | Občianska náuka | 1 |
| 8.A | Občianska náuka | 1 |
| 5.-9. | Geografia | 8 |
| 9.A | Občianska náuka | 1 |
| SPOLU | 25 t.j.10,3% neodborne odučených hodín | |
| 89,7% odborne odučených hodín |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich v šk.roku 2017/18 |
|---|---|---|
| Začínajúci PZ | 2 | |
| Samostatný PZ | 2 | |
| 1.atestácia | 4 | 0 |
| 2.atestácia | 10 | 3 |
| školenie vedúcich zamestnancov | 0 | |
| špecializačné inovačné štúdium | 7 | |
| špecializačné kvalifikačné | 1 | |
| doplňujúce pedagogické štúdium | 2 | |
| vysokoškolské pedagogické | 1 | |
| adaptačné štúdium | 2 |
Výsledky súťaží v školskom roku
2017/2018
|
Meno |
Trieda |
Zameranie súťaže |
Umiestnenie |
|
Marjaková,Šupolová |
7.,8.A |
Cezpoľný beh |
1.miesto-okres |
|
Grečmal T.,Papučík L. |
5.A |
Cezpoľný beh |
3.miesto-okres |
|
Korený M.,Fulier M. |
9.A |
Bedminton |
1.miesto-okres |
|
Ševčíková N.,Michalisková A. |
9.A |
Bedminton |
1.miesto-okres |
|
Marjaková,Hulíková,Benková |
7.A |
Plody jesene - aranžovanie |
1.miesto-okres |
|
Ďurkáč F. |
5.A |
Huby |
2.miesto-okres |
|
Benková Dominika |
7.A |
Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany
2017-výtvarná súťaž |
1.miesto-okres |
|
Korený M,Golis M. |
9.A,8,A |
Technická olympiáda |
2.miesto-okres |
|
Marjaková N. |
7.A |
Technická olympiáda |
2.miesto-okres |
|
Šulava D. |
9.A |
Olympiáda zo SJL |
3.miesto-okres |
|
Marjaková N. |
7.A |
Plávanie-50m kraul |
1.miesto-okres |
|
Marjaková N. |
7.A |
Plávanie-50m prsia |
1.miesto-okres |
|
Slížová S. |
5.A |
Plávanie-25m voľný spôsob |
2.miesto-okres |
|
Korený .,Šulava D.,Sojčáková I. Červenec Š.,Stopka L. Šulava T.,Čenták P. Sojčáková Z. Litvík A. |
9.A 8.A 7.A 5.A 4.A |
Frisbee- základoškolský tunaj |
1.miesto - SR |
|
Chovaniak F. |
7.A |
Olympiáda v anglickom jazyku |
Úspešný riešiteľ-okres |
|
Ďurkáč F. |
5.A |
Matematická olympiáda |
3.miesto-okres |
|
Korený M. |
9.A |
Biologická olympiáda C |
2.miesto okres |
|
Malík S. |
6.A |
Biologická olympiáda C |
Úspešný riešiteľ |
|
Hnidková Radovana |
8.A |
Biologická olympiáda C |
Úspešný riešiteľ |
|
Šulava Dávid |
9.A |
Biologická olympiáda C |
Úspešný riešiteľ |
|
Čagalová Vanesa |
8.A |
Biologická olympiáda C |
Úspešný riešiteľ |
|
Činčalová Patrícia |
9.A |
Biologická olympiáda C |
Úspešný riešiteľ |
|
Kožáková Silvia |
9.A |
Biologická olympiáda C |
Úspešný riešiteľ |
|
Malík Samuel |
6.A |
Pytagoriáda |
2.miesto - okres |
|
Vojtková Sofia |
5.A |
Pytagoriáda |
Úspešný riešiteľ |
|
Čagalová Vanesa |
8.A |
Pytagoriáda |
Úspešný riešiteľ |
|
Michalisková A.,Šupolová A.,Sojčáková I.,Ševčíková N.,Hnidková
R.,Zimková D.,Kožáková S.,Kubová K.Lištvanová V.,Čentáková N. |
9.A 8.A |
Florbal-žiačky |
2.miesto-okres |
|
Šulava Dávid |
9.A |
Biologická olympiáda E |
Úspešný riešiteľ |
|
Kožáková Silvia |
9.A |
Chemická olympiáda |
Úspešný riešiteľ-kraj |
|
Malík Samuel |
6.A |
Matematická olympiáda |
1.miesto-okres |
|
Marjaková Nikola |
7.A |
Matematická olympiáda |
1.miesto-okres |
|
Čagalová Vanesa |
8.A |
Matematická olympiáda |
1.miesto-okres |
|
Šulava Tobiáš,Šulava Timotej,Šulava Dávid |
5.A,7.A 9.A |
Biblická olympiáda |
1.miesto-dekanátne kolo 5.miesto-celoštátne kolo |
|
Činčalová Patrícia,Kožáková Silvia,Lištvanová Veronika |
9.A |
Vedomostná súťaž k 73. výročiu oslobodenia a víťazstva nad
fašizmom |
2.miesto – obvodné kolo |
AKTIVITY
A PREZENTÁCIA NA VEREJNOSTI:
Vzdelávacia oblasť:
·
Noc
výskumníkov
·
Euroweek
·
Školské výlety , výlet za odmenu Bešeňová,
·
Propagácia
školských aktivít a výsledkov žiakov na
webstránke školy
·
Vedecká
hračka – interaktívna výstava
·
Prednáška
a aktivity s finančným poradcom - finančná gramotnosť
·
Aktivity
ku celoslovenskej kampani - prevencia kyberšikany
·
/ včelárstvo, bankovníctvo, spisovatelia,
záhradníctvo, podnikanie, dejepisná a jazyková kultúra/
·
Projekt
Školské ovocie
·
Deň
mlieka
·
"Svet
okolo nás - Vietnam" - vzdelávací projekt z geografie
·
Týždeň
voľby povolania
·
Praktická
výučba techniky na Strednej odbornej škole technickej v Čadci
·
Burza
stredných škôl
·
Európsky
týždeň športu
·
Vzdelávacie
aktivity zamerané na elimináciu extrémizmu, xenofóbie a rasizmu
Oblasť jazykov a literatúry:
·
Besedy
o knihách, beseda so spisovateľom - 1.
stupeň
·
Európsky
deň jazykov,
·
Aktivity
na rozvoj čitateľskej gramotnosti v školskej knižnici
·
Spolupráca
a účasť na aktivitách s KaSS Turzovka
·
Rozprávková
noc , Týždeň a Mesiac hlasného čítania
·
Čítajme
spolu
·
Tvorba
školskej ročenky 2017/2018
·
Výstava
kníh spojená s predajom
·
Vysielanie
v školskom rozhlase
·
Literárny
kvíz 5. - 9. ročník
·
Čitateľský
maratón
·
Literárne
a vlastivedné exkurzie
·
Návšteva
divadelných predstavení v Žiline a v Čadci - 2.stupeň
·
Návšteva
bábkového divadla v Žiline - 1.stupeň
·
Záložka
spája školy
·
Spolupráca
a aktivity so strediskom ľudovej kultúry - Bimaček Podvysoká
·
Medzinárodné
Vianoce - jazykové aktivity
·
Jašíkove
Kysuce
Environmentálna oblasť:
·
Prikrmovanie
zvierat a vtákov v zimnom období,
·
Zber
papiera, zber plastových uzáverov, zber elektroodpadu, separovaný zber
·
Deň
Zeme
·
Výstava
projektov v priestoroch školy
·
Spolupráca
s LESY SR - aktivity, výtvarné práce
·
Škola
v prírode - 3. a 4. ročník
·
Čistenie
brehov rieky Kysuce
·
Úprava
školského areálu
·
Ekohry
·
Besedy
s odborníkmi
·
Spoznávanie
lesného a vodného ekosystému v Podvysokej
·
Kozia
farma - exkurzia
Oblasť športu a kultúry:
·
Spoločné
aktivity so žiakmi partnerskej školy (výtvarné, hudobné, športové)
·
Dopravno-preventívna
akcia s Políciou SR - Svetlušky
·
Imatrikulácia
prvákov,
·
Vianočné
tvorivé dielne,
·
Kultúrny
program ku Dňu Matiek a Mesiacu úcty k starším
·
MDD
·
Podvysocký
slávik
·
Frisbee
- turnaje, prezentácia
·
Didaktické
hry, cvičenia v prírode, ukážky vozidiel a práce HaZZ, polície a záchrannej
služby
·
Olympijský
deň,
·
Plavecký
a lyžiarsky výcvik, zdokonaľovací lyžiarsky výcvik pre starších žiakov
·
Športové
súťaže: turnaje vo futbale, florbale, vybíjanej
·
Žiacky
školský ples
·
Školský
ples pre rodičov a priateľov ZŠ Podvysoká
·
Návšteva
športových predstavení v Žiline
·
Športové
odpoludnie s rodičmi, prezentácia zdravého životného štýlu
Oblasť výtvarnej, regionálnej výchova a ľudových tradícií:
·
Karneval,
·
Tvorivé
dielne - Veľkonočné tradície,
·
Tvorivé dielne v Kysuckom múzeu Čadca, Galéria Čadca
·
Stavanie
a váľanie "májky" - ľudové tradície
·
Prispievanie
výtvarných prác do detských časopisov, výroba výtvarných prác pre Domov
dôchodcov Čadca, výroba výrobkov k Veľkej noci.
·
Tvorivé
dielne a spolupráca so Spojenou školou sv. Jozefa Turzovka
·
Výtvarné
práce detí zasielané najčastejšie do časopisov: Včielka, Zvonček, Vrabček a
Maxík
·
Výchovný
koncert - ľudové nástroje
·
Plody
jesene - prezentácia a spolupráca so záhradkárskym zväzom Podvysoká
·
Mikuláš
Oblasť mimoškolskej činnosti:
·
Jarný
tábor v ŠKD
·
Letný
tábor ŠKD
·
Deň
narcisov - zbierka
·
Účasť v projekte - Maľovaná
cyklomapa Kysuce
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé:
V Základnej škole úspešnejší /3 roky, Asistent učiteľa, školský špeciálny pedagóg, školský psychológ/
Sme v škole - pracovné zošity na dopravnú, občiansku a environmentálnu výchovu
Ovocie v školách - čerstvé ovocie a ovocné šťavy
B) Krátkodobé
Letný tábor ŠKD /VUC Žilina 800,-€/
Účasť v projekte TALIS /NUCEM Bratislava/
C) V školskom roku 2017/2018 boli školou vypracované projekty:
Úspešné:
Super Leto s ŠKD- VUC ŽSK /800,-€/, Pomáhame tým, ktorí to najviac potrebujú - 97 092,-€
Neúspešné:
Športujem rád a bezpečne, Grant Nadácie Orange, Podpora a rozvoj športu 2017, Zdravie na tanieri, Enviroprojekt, Odborné učebne
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 2.3.-7.3.2011
Druh inšpekcie: Komplexná inšpekcia
Zistenia a hodnotenia:
1. Oblasť riadenia - veľmi dobrá úroveň /t.j. výrazná prevaha pozitív, drobné formálne nedostatky, mimoriadna úroveň, 90-100% plnenie úloh/
2. Podmienky výchovy a vzdelávania - veľmi dobrá úroveň / t.j. výrazná prevaha pozitív, drobné formálne nedostatky, mimoriadna úroveň, 90-100% plnenie úloh/
3. Úroveň vyučovania - dobrá úroveň / t.j. prevaha pozitív, formálne, menej významné nedostatky, nadpriemerná úroveň, 80 - 90% plnenie úloh/
Tématická inšpekcia:
Kontrola priebehu Testovania 9 a Testovania 5
Zistenia a hodnotenia:
Vykonanou kontrolou nebolo v kontrolovanom subjekte zistené porušenie všeobecne záväzných a interných predpisov.
| Predmet | Výsledky školy | Priemerné výsledky v kraji |
|---|---|---|
| Fyzika | 72,70% | 52% |
| Prírodopis | 65,80% | 62% |
| Prírodoveda | 75,79% | 74% |
Materiálové-technické podmienky:
V šk. roku 2017/2018 bolo zakúpený nábytok, stoly, stoličky do učební
a do ŠJ malé stoličky. Kabinety sa dovybavovali novými učebnými pomôckami,
zakúpila sa interaktívna tabuľa, notebooky, doplnil sa kamerový systém
a nový elektronický vrátnik. V rámci údržby sa vymaľovala telocvičňa,
vymanili a opravili sa plynové kotly.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov 459 751,-- €
V tom:
dotácia na prvouku 90,-- €
dotácia na lyžiarsky
výcvik 4 350,-- €
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným
zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi
vyživovaciu povinnosť
218,-- €
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich
použitia v členení podľa financovaných aktivít
6 214,-- €
Dotácie na krúžkovú činnosť od: Obce Podvysoká 1 287,-- €
Obce Olešná 1 980,-- €
Finančné prostriedky boli použité na financovanie záujmových krúžkov detí
v rámci ich mimoškolskej činnosti.
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov
žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení
podľa finančných aktivít
- 919,37 € -
príspevok na LV, balíčky pre deti k Vianociam, maľované mapy, darček na
Deň učiteľov
5. Iné finančné prostriedky
získané podľa osobitných predpisov
Projekty: „Ovocie v školách“ 103,43 €
„Sme v školách“ 244,40 €
„Grant ŽSK“ 500,-- €
|
Silné stránky školy |
Slabé stránky školy |
|
Personálna
oblasť |
|
|
· osobné nasadenie
a angažovanosť PZ a OZ ·
záujem
o vzdelávanie sa, zapájanie sa do projektov, činnosť inkluzívneho
tímu/asistenti učiteľa, školský špeciálny pedagóg, školský psychológ/ ·
dobrá
propagácia školy a jej výsledkov v tlači a na webstránke
školy, kokorektné vzťahy v kolektíve, kooperujúci pedagogický zbor |
Malý kolektív – veľké pracovné zaťaženie,
administratívne zaťaženie pracovníkov spôsobené častými zmenami legislatívy a školských
programov, 10% vyučovacích predmetov vyučovaných neodborne, |
|
Materiálna
oblasť |
|
|
·
prostredie
školského areálu a jeho úprava, ·
zateplené
budovy , letná učebňa, vlastné dopravné ihrisko ·
odborné učebne
a vybavenie učebnými pomôckami, ·
získavanie
mimorozpočtových zdrojov cez projekty, ·
spolupráca so zriaďovateľom, jeho ochota spolufinancovať
projekty, školská knižnica, školský bufet |
·
zastaraná
elektroinštalácia v školskom objekte, kryty vykurovacích telies v telocvični,
chýbajú šatne
pre žiakov ·
nedostatok
voľných interiérových priestorov na oddychovú zónu |
|
Vzdelávacia
oblasť |
|
|
·
výborné
výsledky školy v Testovaní 9 a Testovaní 5 ·
práca s
nadanými a talentovanými žiakmi, účasť a výsledky žiakov v rôznych súťažiach
· pestrosť vyučovacích metód, praktické
činnosti, exkurzie, organizovanie zaujímavých podujatí výchovno-vzdelávacieho
charakteru, projektové aktivity školy ·
starostlivosť
o žiakov so špeciálnymi výchovno – vzdelávacími potrebami, spolupráca so strednými školami
v oblasti výučby techniky, príprava na duálne vzdelávanie ·
účasť
odborníkov na vyučovaní- formou besied, ·
organizovanie
lyžiarskych, plaveckých kurzov, školy v prírode |
·
slabá
vnútorná motivácia niektorých žiakov k učeniu, úroveň čitateľskej gramotnosti
niektorých žiakov a nezáujem o knihy, · nepriaznivé počty žiakov pre
delenie žiakov na skupiny, nevyhovujúce alebo chýbajúce učebnice pre niektoré
predmety, ·
nutnosť
kupovať pracovné zošity z prostriedkov rodičov |
|
Mimoškolská
činnosť |
|
|
·
pestrá
ponuka krúžkov ·
spolupráca
s družobnou školou ·
využívanie
školských športovísk v mimovyučovacom čase a počas prázdnin, vydávanie školskej ročenky, ·
organizovanie
jarných a letných táborov v čase prázdnin ·
aktivity školskej knižnice, pestrá ponuka činnosti ŠKD ·
spolupráca
s MŠ |
·
nedostatok
financií na záujmovú činnosť ·
zvýšené
náklady na údržbu areálu |
|
Príležitosti |
Riziká |
|
·
zapájanie
sa do projektov na zlepšenie materiálneho vybavenia školy ·
zapájanie
sa do projektov na doplnenie personálneho obsadenia školy odbornými
zamestnancami ·
rozširovanie
kvalifikácie, zvyšovanie kompetencií pedagogických zamestnancov ·
zvyšovanie
elektronizácie administratívnych činností pedagogických a odborných
zamestnancov ·
|
·
preťaženosť
pedagogických a odborných
zamestnancov, ·
časté
zmeny v systéme vzdelávania, · časté legislatívne zmeny |
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Návrh opatrení:
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Anglický jazyk | 12 | Mgr. Iveta Comorková | |
| Cestovateľský | 12 | Mgr. Peter Bernát | |
| Cyklisticko - lyžiarsky | 12 | Mgr. Peter Bernát | |
| Florbalový 1 | 12 | Mgr. Veronika Turiaková | |
| Florbalový 2 | 12 | Mgr. Veronika Turiaková | |
| Frisbee | 12 | Jakub Banetka | |
| Logopedicko- estetický | 13 | Mgr. Janka Hrušková | |
| Netradičné športy | 12 | Mgr. Veronika Turiaková | |
| Počítačový | 14 | Mgr. Darina Čišecká | |
| Príprava na testovanie 9 | 13 | Mgr. Paulína Papučíková | |
| Prírodovedno-športový | 13 | Mgr. Jozefa Comorková | |
| Prírodovedný | 21 | Mgr. Anna Kožáková | |
| Športový | 17 | Mgr. Peter Bernát | |
| Varenie 1 | 12 | Mgr. Jozefa Comorková | |
| Varenie 2 | 12 | Mgr. Jozefa Comorková |
V spolupráci s Rodičovským združením bola realizovaná akcia " Vianočné trhy", prezentácie s tvorivými aktivitami pre rodičov a žiakov počas konzultačných dní, Rodičovský ples, karneval, s prispením RZ bol realizovaný koncoročný výlet najúspešnejších žiakov do Bešeňovej, prispelo sa žiakom na plavecký a lyžiarsky kurz, boli zakúpené knihy pre budúcich prvákov a darčeky pre končiacich žiakov 9.ročníka. Viacerí rodičia odovzdali 2% zo svojich daní. Víkendové výlety a exkurzie pre žiakov a rodičov. Informácie o aktivitách a úspechoch školy a žiakov sú aktuálne zverejňované na webstránke školy, na informačnej tabuli obce a v regionálnej tlači. Spolupráca pri organizovaní lyžiarskeho kurzu a školy v prírode.
Škola spolupracovala s viacerými organizáciami:
Obec Podvysoká - spolufinancovanie projektov, spoločná príprava vystúpení pre seniorov a na Deň matiek, spolupráca na príprave Školského plesu.
ÚPSVaR- Dni voľby povolania, prednášky odborných zamestnancov.
CPPPaP KNM, CA -školenie, semináre, konzultácie, diagnostika
Školský parlament,
KERIC - zahraniční lektori, spoločné aktivity v cudzom jazyku.
SOŠ technická Čadca- spolupráca pri výučbe predmetu Technika
CVČ Turzovka - súťaže, prednášky, krúžky
CVČ Čadca - spolupráca pri organizovaní športových súťaží
Štátne lesy, DHZ Podvysoká- prednášky, prezentácie techniky, Polícia Turzovka, Čadca- preventívne aktivity a prednášky, spojené s besedou,akcia Svetlušky pre žiakov a rodičov, Zväz včelárov, OÚ Podvysoká a Olešná, MŠ Podvysoká, MKS Turzovka, Farský úrad Podvysoká, Gymnázium Turzovka, Kysucká galéria, CHKO Kysuce, partnerské školy v ČR, ŠZŠ sv. Jozefa Turzovka- tvorivé dielne, CPPPaP CA, KNM, ŠZŠ Čadca- konzultácia SkVP, ŠZŠ Jamník - diagnostika žiakov.
Vypracoval: RNDr. Dedíková Dagmar
V Podvysokej, 20. augusta 2018
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 28.8.2018
Správa prerokovaná s Radou školy: 6.9.2018
Správa prerokovaná zastupiteľstvom Obce Podvysoká: 11.9.2018
Powered by aSc EduPage