• USMERNENIE PRE PRIJÍMACIE SKÚŠKY NA STREDNÉ ŠKOLY PRE ŠKOLSKÝ ROK 2020/2021

• Riaditelia stredných  škôl zverejnia podmienky prijatia na štúdium na strednej škole a kritéria na úspešné vykonanie prijímacej skúšky na štúdium vo všetkých odboroch vzdelávania stredných škôl do  26. februára 2021

Zákonný zástupca doručí do základnej školy najviac štyri vyplnené prihlášky na štúdium na strednej škole – najviac dve s overením špeciálnych schopností, zručností a nadania, najviac dve pre odbory, ktoré nevyžadujú overenie špeciálnych schopností a zručností do 8. apríla 2021.

Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti sa prikladá len pre odbory uvedené  v prílohe č. 1 ►

• Vážení rodičia!

Dovoľte mi poďakovať sa Vám za ústretovosť pri predchádzajúcom testovaní, ktoré bolo podmienkou pre realizáciu prezenčnej výučby  žiakov. Naďalej  zostáva v platnosti Uznesenie vlády č.77 z 5.2.2021 a Rozhodnutie ministra školstva o spustení prezenčnej výučby žiakov 1.stupňa.

Epidemiologická situácia v našom okrese umožňuje po jarných prázdninách opäť spustiť prezenčnú výučbu žiakov 1.stupňa a žiakov 2.stupňa  s obmedzeným prístupom k dištančnému vzdelávaniu od  22.2.2021 pod podmienkou, že aspoň jeden zákonný zástupca žiaka doloží čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti  a fotokópiu negatívneho výsledku testu nie staršieho ako 7 dní alebo potvrdenie o prekonaní Covid 19 nie staršie ako 3 mesiace.

Pre žiakov 2.stupňa s obmedzeným prístupom k dištančnej výučbe takisto platia rovnaké podmienky, je však potrebný aj test žiaka.

Z tohto dôvodu v ZŠ Podvysoká opäť otvárame MOM dňa 20.2. 2021 /sobota/. Prosíme Vás, aby ste predbežne nahlásili triednym učiteľom 1.stupňa a triednej učiteľke špeciálnej triedy záujem o prezenčnú výučbu a stravovanie v uvedených triedach. Na základe Vášho záujmu zostavíme harmonogram testovania, ktorý zverejníme na web sídle školy dňa 19.2.2021 /piatok/.

S prianím pevného zdravia  RNDr.Dagmar Dedíková, riaditeľka školy

• NÁVRAT ŽIAKOV DO ŠKOLY od 8.2.2021

• Na základe rozhodnutia ministra školstva bude od 8. februára 2021 obnovené prezenčné vyučovanie pre žiakov 1. – 4. ročníka.

Podmienkou nástupu do ZŠ je:

• negatívny test (antigénový alebo PCR) jedného zákonného zástupcu žiaka,  ktorého platnosť nie je staršia ako 7 dní, alebo potvrdenie, prípadne sms o prekonaní ochorenia Covid, nie staršie ako 3 mesiace,
            • negatívny test zamestnancov školy (nie starší ako 7 dní) alebo potvrdenie, prípadne sms o prekonaní ochorenia Covid, nie staršie ako 3 mesiace.

Testovanie rodičov a zamestnancov antigénovými testami sa uskutoční v sobotu

6. 2.2021 v Mobilnom odbernom mieste – „Návrat do škôl“ v telocvični Základnej školy Podvysoká 307 od 8.00 do 12.40 hod.

Činnosť ŠKD bude zabezpečená od 8.2.2021 v obvyklom režime v dvoch oddeleniach.

Stravovanie – ŠJ prihlási všetkých žiakov 1.stupňa na obedy. Ak niekto nenastúpi do ZŠ, treba mu obed bežným spôsobom odhlásiť v ŠJ.

Pri nástupe žiaka je potrebné odovzdať tlačivo o bezinfekčnosti, ktoré si môžu rodičia vyzdvihnúť a odovzdať v sobotu  po otestovaní, alebo si ho nájdu na webovom sídle školy .

Rodičia, ktorí sa rozhodnú dieťa nechať doma - nemajú podľa informácií Sociálnej poisťovne možnosť poberať pandemickú OČR, neúčasť žiakov na vyučovaní bude ospravedlnená!

Ďalšie informácie dostanú rodičia prostredníctvom edupage komunikácie. Žiaci 2. stupňa pokračujú v dištančnom vzdelávaní.

• VÁŽENÍ RODIČIA!

• V sobotu 27.februára budeme opäť testovať v telocvični ZŠ Podvysoká podľa harmonogramu:

8.00 - 8.30 hod. zamestnanci ZŠ a MŠ

8.30 – 9.30 hod. rodičia žiakov 1. - 2.ročníka

9.30 – 10.30 hod. rodičia žiakov 3. - 4.ročníka

10.30 - 11.30 hod. rodičia detí  MŠ

11.30 - 12.00 rodičia a žiaci špec.tr.

Podľa výsledkov testovania a po dohode RÚVZ Čadca, zriaďovateľa a riaditeľky školy zverejníme v nedeľu 28.februára oznam, či sa bude od pondelka 1.marca 2021 pokračovať v nezmenenej forme vzdelávania, preto prosím sledujte aktuality na stránke školy.